Historia klubu

Historia klubu UKS -ZSOiZ Gryfów Śląski

Liczne sukcesy sportowe uczniów szkoły ZSOiZ we współzawodnictwie międzyszkolnym w latach 1993-1994                   ( Wicemistrzostwo województwa w piłce ręcznej chłopców, Mistrzostwo województwa w piłce nożnej chłopców, 4 miejsce w Mistrzostwach województwa w piłce koszykowej, Mistrzostwo województwa w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i udział w finale Mistrzostw Polski) spowodowały, iż w roku 1995 rozpoczęły się rozmowy o ewentualnym powołaniu klubu sportowego przy szkole. Dnia 23 listopada 1995 roku odbyło się zebranie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowego. Podczas tego zebrania dyskusję rozpoczął inicjator powołania klubu sportowego przy szkole Pan Arkadiusz Cichoń- nauczyciel wychowania fizycznego, który przedstawił liczne sukcesy sportowe oraz cele i zadania przyszłego stowarzyszenia. W zebraniu uczestniczył również ówczesny Burmistrz Gryfowa Pan Jan Reszke, Dyrektor ZSOiZ Gryfów Pan Jan Stanisław Okulowski, Pan Antoni Gąsiorowski- nauczyciel wychowania fizycznego (były Dyrektor ZSZ Gryfów Śl.) oraz rodzice uczniów: Pan Józef Czarnecki, Pan Ryszard Gałucha. Wszyscy obecni na zebraniu stwierdzili jednogłośnie, że istnienie i funkcjonowanie klubu przy szkole będzie miało wychowawczy wpływ na uczniów oraz pozwoli zagospodarować wolny czas młodzieży uzdolnionej sportowo. Ustalono, że Zarząd klubu będzie składał się z 4 osób( Prezesa, 2 Wiceprezesów oraz Sekretarza). Wybrano Zarząd:

Prezesem został Pan Antoni Gąsiorowski

Wiceprezesem d/s organizacyjnych Pan Ryszard Gałucha

Wiceprezesem d/s szkolenia Pan Arkadiusz Cichoń

Sekretarzem Pani Małgorzata Szczepańska

Honorowym Prezesem został Pan Jan Stanisław Okulowski ( Dyrektor ZSOiZ Gryfowa Śląskiego)

Zarząd zaproponował powołanie przy klubie dwóch sekcji dominujących:

1) lekkoatletycznej

2) piłki ręcznej chłopców i dziewcząt oraz sekcji uzupełniających : piłki nożnej chłopców i piłki koszykowej dziewcząt i chłopców.

Powołano wówczas też 3 Komisję ,które miały usprawnić działanie nowopowstałego klubu:

Komisję Rewizyjną:

Przewodnicząca Pani Irena Wójcikowska

członek Pani Alicja Polesiak i Pani Urszula Babiak

Komisję d/s organizacyjnych:

Przewodniczący Pan Józef Czarnecki

członkowie Pani Krystyna Kapuśniak i Pan Mieczysław Gnach

Komisję Sportową:

Przewodnicząca Pani Janina Koczorowska

członkowie Pani Katarzyna Bronowicka i Pan Józef Czarnecki

Oficjalnie Uczniowski Klub Sportowy Decyzją 17/95 (Urzędu Wojewódzkiego w Jeleniej Górze) z dnia 06.12.1995 roku postanowiono wpisać do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki pod pozycją 146.

Dzięki działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego szkoła dalej odnosiła liczne sukcesy sportowe. Prężnie działała sekcja lekkoatletyczna.

W roku 2002 (14 stycznia ) na Walnym Zebraniu Członków UKS nastąpiła zmiana w Zarządzie Klubu. Z funkcji Prezesa klubu zrezygnował Pan Antoni Gąsiorowski, a co za tym idzie odwołano ustępujący Zarząd i powołano nowy :

Prezesem klubu UKS-ZSOiZ Gryfów Śląski został Pan Mieczysław Gnach

Wiceprezesem Pan Dariusz Majchrowski

Skarbnikiem Pani Irena Wójcikowska

Sekretarzem Pani Małgorzata Szczepańska

Członkowie Zarządu Pani Katarzyna Bronowicka i Pan Arkadiusz Cichoń.

Nowo powołany Zarząd pomimo wielu przeciwności starał się dalej organizować zajęcia dla młodzieży uzdolnionej sportowo.

Niestety, ale w roku 2003 klub zawiesił swoją działalność, gdyż nie otrzymał dotacji i do września 2005 roku nie funkcjonowały wcześniej powołane sekcje.

Dopiero rozmowy działaczy klubu oraz części rodziców z klubu UKS Jantur z właścicielem firmy ''MATUSEWICZ" Budowa Maszyn S.J. Panem Tadeuszem Matusewiczem doprowadziły do reaktywowania stowarzyszenia działającego przy szkole ZSOiZ Gryfów Śląski. W dniu 15 września 2005 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyło się Walne Zebranie Członków klubu, na którym odwołano Zarząd z roku 2002 i wybrano nowy Zarząd :

Prezesem został Pan Wojciech Matusewicz

Wiceprezesem d/s organizacyjnych Pan Jerzy Horbacz

Wiceprezesem d/s szkolenia Pan Arkadiusz Cichoń

Sekretarzem Pan Zbigniew Korobko

Członkami Zarządu zostali: Pan Andrzej Sieradzki, Pan Jacek Szramowiat i Pan Marek Wojno.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:

Przewodniczący Pan Mieczysław Gnach

Wiceprzewodniczący Pan Edward Sidorenko

Członek Komisji Pan Waldemar Bibiecki

Na Walnym Zebraniu Uczniowskiego Klubu Sportowego ZSOiZ w Gryfowie Śląskim dokonano wielu zmiany w statucie       (między innymi zwiększając skład Zarządu do 7 osób oraz rozszerzono działalność klubu na obszar Powiatu Lwóweckiego). Postanowiono również o powołaniu sekcji piłki nożnej.

Firma ''MATUSEWICZ" Budowa Maszyn S.J. podpisała umowę- porozumienie z klubem UKS-ZSOiZ ,w której zobowiązała się do współfinansowania działalności klubu oraz użyczyła obiekt sportowy przy ul. Lwowskiej na zajęcia oraz zawody mistrzowskie.

Dnia 03 lutego 2006 roku Zarząd podjął uchwałę o przystąpieniu do rozgrywek organizowanych przez OZPN Jelenia Góra w kat. orlików, młodzików i trampkarzy.