Pechowa przegrana

W drugiej kolejce klasy terenowej młodzików nasz zespół jechał 13 września do KS Stare Jaroszowice. Osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników ( Jakuba Krasuskiego w bramce musiał zastąpić Maciej Kopała, a Aleksandre Korgul na stoperze Natalia Chorążewska) . Po przyjeździe okazało się, że będziemy grali na trudnym terenie ( grząskie boisko i nieskoszona trawa uniemożliwiały rozgrywania dokładnie piłki). Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na to, że będzie to ciężki mecz. Przez pierwsze 10 minut mieliśmy lekką przewagę potem do głosu doszli gospodarze, którzy umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry. W 15 minucie po jednej z nich zdobywają gola , pomimo że zawodnik z Jaroszowic był na pozycji spalonej gwizdek sędziego milczał i w ten oto sposób przegrywamy 1:0. Mecz w tej fazie spotkania był wyrównany, stwarzaliśmy też dogodne sytuacje, które nie wykorzystał Sebastian lub Jędrek. W dwudziestej minucie spotkania po stałym fragmencie gry-rzucie rożnym tracimy kolejną bramkę ( dość nie fortunnie piłka odbiła się od nogi Oskara Pietruszewskiego i wpadła do naszej bramki). Po tej bramce gospodarze zaczęli śmielej atakować .                        W 20 minucie po kolejnej kontrze gospodarzy tracimy trzecią bramkę po silnym strzale zawodnika z numerem 10 z za pola karnego. Pomimo takiego wyniku gra była wyrównana. W 26 minucie po stałym fragmencie gry-rzucie rożnym zdobywamy pierwszą bramkę, a strzelcem był najmniejszy na boisku Mikołaj Pasternak, zwany ,,Pchełką” pięknym strzałem głową w długi róg bramki dał nam jeszcze nadzieję. Po pierwszej połowie było 3:1 dla KS Stare Jaroszowice. Po przerwie już w 32 minucie trener nasz musiał dokonać zmiany ( na boisku źle sie poczuł Oskar Pietruszewski) i w jego miejsce wszedł Oskar Szumisz -Otoo. Nastąpiły zmiany w ustawieniu na prawej obronie zagrał właśnie wprowadzony Oskar, a na lewej obronie grała Ada Jankowiak. Natomiast Oliwia Ferensowicz grała na lewej pomocy. Zmiana ustawienia na ofensywne- przyniosła efekt w postaci zdobycia drugiej bramki. Twórcą tego gola była właśnie Oliwia, która po ograniu pomocników i obrońców z Jaroszowic silnym strzałem w krótki róg pokonała bramkarza gospodarzy. Mecz był typowym meczem walki ,,cios za cios”. Niestety w 40 minucie po kolejnej kontrze gospodarzy tracimy kolejną bramkę -jest 4:2 dla KS Stare Jaroszowice. Pomimo utraty gola dalej w drugiej połowie byliśmy stroną przeważającą. Po sześciu minutach rozegraliśmy składną akcję, po której Jędrzej Szczepański silnym strzałem z za pola karnego strzela dla nas trzecia bramkę ( przysłowiowo piłka siadła mu na nogę- idealnie). Pomimo złego stanu boiska gra mogła się podobać, a szczególnie naszych dziewczyn, które dominowały na boisku. Po kolejnej składnej akcji, gdy nasz zawodnik wrzucił piłkę w pole karne, zawodnik gospodarzy pomyłkowo złapał futbolówkę w ręce i nic innego nie pozostawało arbitrowi odgwizdać rzut karny. Pewnym egzekutorem rzutu karnego była najlepsza zawodniczka z naszego zespołu –Oliwia, która zdobyła swoją drugą bramkę a dla zespołu czwartą . Było 4:4 ,a do końca pozostały 3 minuty. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem, katastrofalny błąd naszego bramkarza spowodował, że przegrywaliśmy 4:5 ( Maciek wznawiając grę, tak nie fortunnie wykopał piłkę pod nogi przeciwnika, że ten silnym strzałem do pustej bramki dał prowadzenie swojej drużynie) . Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty, mogliśmy w samej końcówce wyrównać, lecz silny strzał Ady Jankowiak w same tzw. „okienko’’ bramkarz sparował na poprzeczkę i w ten sposób doznaliśmy pechowej porażki.

KS Stare Jaroszowice - UKS Gryfów Śląski 5:4 ( 3:1)

Bramki : ( 26') Mikołaj Pasternak, ( 35') Oliwia Ferensowicz, ( 47') Jędrzej Szczepański, (57' K) Oliwia Ferensowicz

UKS GRYFÓW Śląski: Maciej Kopała , Oliwia Ferensowicz, Natalia Chorążyczewska, Ada Jankowiak, Oskar Pietruszewski (32 ' Oskar Szumisz Otoo), Jakub Szymonowicz (25' Mikołaj Pasternak) , Sebastian Koźmik -kapitan, Jędrzej Szczepański, Alek Żołnowski

Rezerwa: Jakub Cichoń, Mikołaj Pasternak , Oskar Szumisz-Otoo